Údolní 8, příspěvková organizace

Co děti potřebují

Oblečení by dětem mělo umožňovat co největší volnost pohybu, práci i „experimentování“ s výtvarným materiálem, pohybové aktivity a hry na vycházce,
nebo na školní zahradě.
Dle Vašeho zvážení: hrací kalhoty v pase na gumu, elasťáky, tričko, sukýnku, zástěrku se zapínáním vepředu, teplákovou soupravu: na oblečení by neměla chybět kapsa na kapesník.


Vycházka – omezení pouze při mimořádně nepříznivých podmínkách. Děti by měly být vybaveny i do deště – pláštěnka (ne deštník). A také vhodným oblečením
a obutím do chladného počasí – pobytu venku jsou vyhrazeny během dopoledne dvě hodiny.
K odpočinku na lehátku – pyžamo, košilka (s větším poutkem na pověšení).
Na přezutí do třídy – papuče s protiskluzovou podrážkou a pevnou patou, (ne pantofle). Na vycházku a na školní zahradu – pevná obuv, ne sandálky.


Během dne zajišťujeme v MŠ pitný režim, děti si přinesou vlastní malý hrníček (materiál vhodný do myčky). V letních měsících – každý den čistou prázdnou láhev na pití, kterou dětem před odchodem na školní zahradu naplníme vodou.


Děti je vhodné vybavit i náhradním oblečením: spodním prádlem, ponožkami, tričkem, punčocháči. Oblečení doporučujeme označit.


Nedávejte dětem do MŠ řetízky, náramky, prstýnky, dlouhé náušnice, velké ozdobné čelenky do vlasů – prevence dětských úrazů.


Nedávejte dětem do MŠ sladkosti, drobné předměty ani hračky, neukládejte je v šatních skříňkách.